Hayatımdaki dönüm noktalarından bir tanesi Polonya’da Erasmus yapmam oldu. Bu sayede farklı kültürleri ve insanları tanıma fırsatım  oldu. Platon’un bahsettiği mağaradan zihnmin zincirlerini kırarak firar edip farklı dünyaları keşfetmiştim. Yakın birini kaybetmem bana yaşamın aslında bir göz kırpmak kadar kısa olduğunu gösterdi. Bende kendimi ne kadar hayalim varsa hepsini gerçekleştirmeye adadım.

İstanbul Anadolu’da yaşayan bir çok insanın hayallerini süslemiştir. Bende hayatımın bir bölümünde İstanbul’da yaşamanın hayalini kurmuş bir çocukluk geçirdim. Sunay Akın’ın dediği gibi İstanbul Anadolu’yu hep yukarda tutmuştur, onun için Haydarpaşa garına ulaşanlar merdivenleri inerek İstanbul’a adım atarlar.

İstanbul ile benim hikayem ise bir hostelde iş bulmam ile başladı. Toplamda 3 ay kadar yaşadım ve sonunda İstanbul gece&gündüz projesini gerçekleştirdim. İlk ortaya çıkması tamamen tesadüf oldu. Yukardaki görsel benim hostelin teras manzarası. Bir gündüz, bir de gece fotoğrafını çekip bunları tek seferliğine birleştirip instagramda paylaştım.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Galata Tower Night & Day
#bektash #galatatower #galatakulesi #galata #turkey #istanbul #travel #oneistanbul #Turkey_Home #loveistanbul

Bektash Musa~Citizen of World (@bektashmusa)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sevgili dostum Özgür’ün önerisi üzerine bu çalışmamı İstanbul’un sembolik ve tarihi yapılarına uygulamaya karar verdim. Sonunda dokuz farklı yerin fotoğrafını çekebildim:

Bu fotoğraf projemle ilgili en güzeli ise bir çok yerde yayınlanması oldu. Ben ilk olarak fotoğraf serisini tamamlayınca Bored Panda’da yayınladım. Bir çok viral içerik paylaşan site oradan gördüğü için kendi sitelerinde yayınladılar. Fakat benim için en sevindiri olanı ise her hafta düzenli teknoloji tabanlı Haftanın Özeti adında bütün bir hafta gözden kaçanları yayınlayan Dünyanın Halleri sitesinin bana yer vermesiydi 🙂