Herhangi bir kodlama dili öğrenilirken ekrana yazılan ilk şey “Hello Word”, Türkçesiyle “Merhaba Dünya”dır. Bende şimdi yüksek motivasyonla başladığım ve muhtemelen ilerde boşlayıp internet çöplüğüne olumsuz bir katkım olacak (inşallah öyle bir şey olmayacak) olan yeni blogumun ilk yazısını Merhaba Dünya mesajına adamak istedim 🙂 

Bu blogumu yaptığım çalışmaları ve projeleri daha detaylı anlatmak, öğrendiklerimi paylaşmak, hikayeler anlatmak ve yaşadığım masal şehri Pragla ilgili detaylı bir rehber oluşturmak vb. amaçlar ve nedenlerle açıyorum. Hedefim Türkçe’nin yanında İngilice’ye de yer vererek daha fazla insana ulaşmak. 

Eskiden çok güçlü hafızam vardı (en azından arkadaşlarımın söylediğine göre) ve en ufak detayları bile hatırlardım, hatta aradan 8-10 yıl geçmesine rağmen liseden arkadaşlarım bazı konular hakkında ben hatırlarım diye soru sordukları oluyor. Fakat teknolojinin yan etkilerine ek olarak beynimi gereksiz bilgilerle (!) doldurduğumdan dolayı unutkanlık en büyük sorunum ve blogum sayesinde aslında bir bakıma öğrendiklerimi kayıt altına alıp daha fazla insana ulaştırmak ve yaymak istiyorum. 

Yaptığım fotoğraf projelerini ve çekimlerimi görmek için Projeler sayfamı, websitesi tasarım ve düzenleme işlerimi görmek için Portfolio sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Takipte kalın, yepisyeni ve enterasan hikaylerimle geliyorum 🙂